Izvēlies savu valsti

Grindeks meklēšana

Latvia
Izvēlne

D. H. Grindeļa balva

D. H. Grindeļa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums, ko piešķir AS Grindeks par nozīmīgu vai mūža ieguldījumu farmācijas un medicīnas jomā.

Pirmo reizi šo apbalvojumu uzņēmums pasniedza 1995. gadā, un šī tradīcija iedibināta, rūpējoties par pirmā latviešu izcelsmes dabas zinātnieka, ārsta, farmaceita profesora Dāvida Hieronīma Grindeļa (1776-1836) piemiņas saglabāšanu.

2015. gadā, atzīmējot apbalvojuma 20. gadadienu, D. H. Grindeļa medaļa pārtapa par balvu. Simboliskais bronzā un marmorā veidotais mākslas darbs nes vēstījumu par rūpēm, cilvēcību un atbildību.

Balvas autors: Tēlnieks Oskars Mikāns, kurš skulptūrai ir piešķīris nosaukumu „Dzīvības spārni”.

 

 

 

NMPD direktore Liene Cipule, 2020. gads

 • Fotogrāfijā: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

  Liene Cipule veselības aprūpes nozarē ir pazīstama jau vairāk nekā 20 gadus. Kopš 2018. gada viņa organizē un vada NMPD ar vairāk nekā 3000 cilvēku komandu, kas ikdienā dodas palīgā visas valsts iedzīvotājiem dzīvībai kritiskās situācijās. Iepriekš L. Cipule ir veidojusi un vadījusi vairākas ārstniecības iestādes, kā arī aktīvi piedalījusies Latvijas Ārstu biedrības likumprojektu izstrādē.

Bērnu neirologs Jurģis Strautmanis, 2019. gads

 • Fotogrāfijā no kreisās puses: bērnu neirologs Jurģis Strautmanis, AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

  Jurģis Strautmanis ir bērnu neirologs, elektroencefalogrammas (EEG) speciālists, Latvijas Bērnu neirologu biedrības prezidents, Latvijas Pretepilepsijas biedrības prezidents un Eiropas Bērnu neirologu asociācijas valdes loceklis. Kopš 2010. gada ir aktīvi darbojies epilepsijas un miega medicīnas sfērā, veicinot bērnu neiroloģijas virziena attīstību Latvijā. J. Strautmanis ir Bērnu slimnīcā esošā Epilepsijas un Miega medicīnas centra izveidotājs un vadītājs, kā arī izveidojis pašreizējo bērnu neiroloģijas rezidentūras programmu. Tāpat J. Strautmanis ir vadošais pētnieks un pētnieks starptautiskos daudzcentru klīniskajos pētījumos, un ketogēnās diētas – specifiskas refraktāras epilepsijas ārstēšanas metodes – ieviesējs Latvijā.

Dr. med. Vilnis Dzērve-Tāluts, 2018. gads

 • Fotogrāfijā: Dr. med. Vilnis Dzērve-Tāluts.

  Dr. med. Vilnis Dzērve-Tāluts, kardiologs, kopš 1977. gada strādā Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūtā, vadošais pētnieks. 2018. gadā saņēma D. H. Grindeļa balvu par mūža ieguldījumu Latvijas medicīnā un farmācijā. Viņa virsvadībā tapuši starptautiski atzīti sirds un asinsvadu slimību un to riska faktoru epidemioloģiskie pētījumi, kas ir bijuši nozīmīgi Latvijas sirds un asinsvadu slimību profilakses programmu veidošanā. V. Dzērve-Tāluts ir vairāk nekā 200 zinātnisku publikāciju autors.

Prof. Dr. med. Ināra Logina, 2017. gads

Prof. Dr. med. Juris Pokrotnieks, 2016. gads

Prof. Dr. med. Andrejs Ērglis, 2015. gads

 • Fotogrāfijā no kreisās puses: AS Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis, Prof. Dr. med. Andrejs Ērglis. 

  Prof. Dr.med. Andrejs Ērglis, kardiologs, radiologs-diagnosts, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas kardioloģijas centra vadītājs, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents, Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta direktors, kā arī Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesors. 2015. gadā tika atzīts par Latvijas Gada cilvēku medicīnā, turklāt profesoram tika piešķirta arī D. H. Grindeļa balva par nozīmīgu ieguldījumu kardioloģijas attīstībā Latvijā. Profesors ir vairāk nekā 400 publikāciju autors un līdzautors.

Latvijas medicīnas un farmācijas izcilības

„Aiz katra Grindeks apbalvojuma ir īpašs vēstījums – tie mums atgādina, ka zinātnei ir izšķiroša nozīme farmācijas industrijas attīstībā, kur ikviena produkta pētniecība un izstrāde balstās zinātniski pamatotos pētījumos – cilvēka veselībai un dzīvībai nozīmīgos atklājumos,” saka AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

D. H. Grindeļa apbalvojumu kopš tās dibināšanas 1995. gadā saņēmušas tādas Latvijas medicīnas un farmācijas izcilības kā bērnu neirologs Jurģis Strautmanis, Prof. Dr. med. Andrejs Ērglis, Prof. Dr. med. Juris Pokrotnieks, Prof. Dr. med. Ināra Logina, Dr. med. Vilnis Dzērve-Tāluts, Dr. habil. chem., Dr. hist. h. c., prof., Jānis Stradiņš, Prof. Dr. habil. biol. Elmārs Grēns, Dr. habil. chem. Regīna Žuka, Prof. Dr. hab. chem. Ivars Kalviņš, Dr. chem. Jānis Polis, Asoc. prof., Dr. pharm. Vija Eniņa, Dr. habil. med. Vija Kluša, Dr. Pēteris Apinis, Dr. chem. Osvalds Pugovičs, Prof. Dr. pharm. Maija Dambrova, Dr. habil. chem. Raimonds Valters un daudzas citas ievērojamas personības.

Informāciju par recepšu zālēm atļauts lasīt tikai veselības aprūpes darbiniekiem. Vai jūs esat speciālists veselības aprūpes jomā?

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu šīs vietnes lietošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot šo tīmekļa vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekrītu