Izvēlies savu valsti

Grindeks meklēšana

Latvia
Izvēlne

D. H. Grindeļa balva

D. H. Grindeļa balva ir augstākais profesionālais apbalvojums, ko piešķir AS Grindeks par nozīmīgu vai mūža ieguldījumu farmācijas un medicīnas jomā.

Pirmo reizi šo apbalvojumu uzņēmums pasniedza 1995. gadā, un šī tradīcija iedibināta, rūpējoties par pirmā latviešu izcelsmes dabas zinātnieka, ārsta, farmaceita profesora Dāvida Hieronīma Grindeļa (1776-1836) piemiņas saglabāšanu.

2015. gadā, atzīmējot apbalvojuma 20. gadadienu, D. H. Grindeļa medaļa pārtapa par balvu. Simboliskais bronzā un marmorā veidotais mākslas darbs nes vēstījumu par rūpēm, cilvēcību un atbildību.

Balvas autore: māksliniece Anda Munkevica.

 

 

 

LPA valdes loceklis Elmārs Tērauds, 2022. gads

 • Fotogrāfijā: Latvijas Psihiatrijas asociācijas valdes loceklis, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs Elmārs Tērauds

  Elmāram Tēraudam ir 27 gadu pieredze psihiatrijā. Paralēli ikdienas darbam RPNC Ambulatorajā centrā “Pārdaugava”, Dr. E. Tērauds aktīvi darbojas kā Veselības ministrijas Galvenais speciālists psihiatrijā un Latvijas Ārstu biedrības Sertifikācijas padomē. E.Terauds darbojas arī kā pasniedzējs, vadot RSU Medicīnas fakultātes 6. kursa studentiem izvēles kursu par psihiskiem traucējumie primarajā aprūpē, kā arī vadot seminārus rezidentiem psihiatrijas specialitātē. Viņš ir piedalījies un uzstājies vismaz 45 konferencēs un kongresos, kā arī publicējis 24 zinātniskos un populārzinātniskus rakstus par psihiatrijas tēmām.

  Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans: “Esmu gandarīts, ka D. H. Grindeļa balvu par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas psihiatrijas jomā saņem Latvijas Psihiatrijas asociācijas viceprezidents un valdes loceklis, psihiatrijas un narkoloģijas ambulatorā centra “Pārdaugava” vadītājs Elmārs Tērauds. Ar savu darbu viņš ir apliecinājis, ka tikai ar pilnu atdevi ir iespējams sasniegt rezultātu. E. Tērauds ir cilvēks, kas ir stiprinājis Latvijas cilvēku psihoemocionālo veselību, kas esošajā globālajā kontekstā, ir ļoti nozīmīgs darbs. Liels prieks, ka D. H. Grindeļa balva turpina savas tradīcijas, godājot veselības aprūpes nozares profesionāļus.”

RSU profesors Aivars Lejnieks. 2021. gads

 • Fotogrāfijā: RSU Iekšķīgo slimību katedras vadītājs, RAKUS internās medicīnas galvenais speciālists, profesors Aivars Lejnieks

  A. Lejniekam ir pieredze 20 dažādos Latvijas Zinātnes padomes projektos, kā arī daudzos klīniskos pētījumos gan kā vadītājam, gan kā vadošajam pētniekam. Profesors ir publicējis 38 grāmatas, 147 zinātniskās publikācijas, un viņš ir 5 Latvijas patentu turētājs. A. Lejnieks turpina aktīvu darbu medicīnas jomā, lasot lekcijas gan ārstiem, gan topošajiem medicīnas profesionāļiem. Viņa vadībā aizstāvētas 20 doktora disertācijas.

  AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans: “Esmu gandarīts, ka D. H. Grindeļa balvu par nozīmīgu ieguldījumu medicīnā saņem Rīgas Stradiņa universitātes iekšķīgo slimību katedras vadītājs, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas internās medicīnas galvenais speciālists, profesors Aivars Lejnieks. Viņš ir savas paaudzes izcilība medicīnā, kas ar pilnu atdevi ikdienā palīdz cilvēkiem. A. Lejnieks ir cilvēks, kas tic ieguldītajam darbam nevis brīnumam. Liels prieks, ka D.H.Grindeļa balva turpina savas tradīcijas, godājot veselības aprūpes nozares profesionāļus.”

NMPD direktore Liene Cipule, 2020. gads

 • Fotogrāfijā: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Liene Cipule.

  Liene Cipule veselības aprūpes nozarē ir pazīstama jau vairāk nekā 20 gadus. Kopš 2018. gada viņa organizē un vada NMPD ar vairāk nekā 3000 cilvēku komandu, kas ikdienā dodas palīgā visas valsts iedzīvotājiem dzīvībai kritiskās situācijās. Iepriekš L. Cipule ir veidojusi un vadījusi vairākas ārstniecības iestādes, kā arī aktīvi piedalījusies Latvijas Ārstu biedrības likumprojektu izstrādē.

Bērnu neirologs Jurģis Strautmanis, 2019. gads

 • Fotogrāfijā no kreisās puses: bērnu neirologs Jurģis Strautmanis, AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

  Jurģis Strautmanis ir bērnu neirologs, elektroencefalogrammas (EEG) speciālists, Latvijas Bērnu neirologu biedrības prezidents, Latvijas Pretepilepsijas biedrības prezidents un Eiropas Bērnu neirologu asociācijas valdes loceklis. Kopš 2010. gada ir aktīvi darbojies epilepsijas un miega medicīnas sfērā, veicinot bērnu neiroloģijas virziena attīstību Latvijā. J. Strautmanis ir Bērnu slimnīcā esošā Epilepsijas un Miega medicīnas centra izveidotājs un vadītājs, kā arī izveidojis pašreizējo bērnu neiroloģijas rezidentūras programmu. Tāpat J. Strautmanis ir vadošais pētnieks un pētnieks starptautiskos daudzcentru klīniskajos pētījumos, un ketogēnās diētas – specifiskas refraktāras epilepsijas ārstēšanas metodes – ieviesējs Latvijā.

Dr. med. Vilnis Dzērve-Tāluts, 2018. gads

 • Fotogrāfijā: Dr. med. Vilnis Dzērve-Tāluts.

  Dr. med. Vilnis Dzērve-Tāluts, kardiologs, kopš 1977. gada strādā Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūtā, vadošais pētnieks. 2018. gadā saņēma D. H. Grindeļa balvu par mūža ieguldījumu Latvijas medicīnā un farmācijā. Viņa virsvadībā tapuši starptautiski atzīti sirds un asinsvadu slimību un to riska faktoru epidemioloģiskie pētījumi, kas ir bijuši nozīmīgi Latvijas sirds un asinsvadu slimību profilakses programmu veidošanā. V. Dzērve-Tāluts ir vairāk nekā 200 zinātnisku publikāciju autors.

Prof. Dr. med. Ināra Logina, 2017. gads

Prof. Dr. med. Juris Pokrotnieks, 2016. gads

Prof. Dr. med. Andrejs Ērglis, 2015. gads

 • Fotogrāfijā no kreisās puses: AS Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis, Prof. Dr. med. Andrejs Ērglis. 

  Prof. Dr.med. Andrejs Ērglis, kardiologs, radiologs-diagnosts, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas kardioloģijas centra vadītājs, Latvijas Kardiologu biedrības prezidents, Latvijas Universitātes Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūta direktors, kā arī Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesors. 2015. gadā tika atzīts par Latvijas Gada cilvēku medicīnā, turklāt profesoram tika piešķirta arī D. H. Grindeļa balva par nozīmīgu ieguldījumu kardioloģijas attīstībā Latvijā. Profesors ir vairāk nekā 400 publikāciju autors un līdzautors.

Latvijas medicīnas un farmācijas izcilības

„Aiz katra Grindeks apbalvojuma ir īpašs vēstījums – tie mums atgādina, ka zinātnei ir izšķiroša nozīme farmācijas industrijas attīstībā, kur ikviena produkta pētniecība un izstrāde balstās zinātniski pamatotos pētījumos – cilvēka veselībai un dzīvībai nozīmīgos atklājumos,” saka AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.

D. H. Grindeļa apbalvojumu kopš tās dibināšanas 1995. gadā saņēmušas tādas Latvijas medicīnas un farmācijas izcilības kā bērnu neirologs Jurģis Strautmanis, Prof. Dr. med. Andrejs Ērglis, Prof. Dr. med. Juris Pokrotnieks, Prof. Dr. med. Ināra Logina, Dr. med. Vilnis Dzērve-Tāluts, Dr. habil. chem., Dr. hist. h. c., prof., Jānis Stradiņš, Prof. Dr. habil. biol. Elmārs Grēns, Dr. habil. chem. Regīna Žuka, Prof. Dr. hab. chem. Ivars Kalviņš, Dr. chem. Jānis Polis, Asoc. prof., Dr. pharm. Vija Eniņa, Dr. habil. med. Vija Kluša, Dr. Pēteris Apinis, Dr. chem. Osvalds Pugovičs, Prof. Dr. pharm. Maija Dambrova, Dr. habil. chem. Raimonds Valters un daudzas citas ievērojamas personības.

Informāciju par recepšu zālēm atļauts lasīt tikai veselības aprūpes darbiniekiem. Vai jūs esat speciālists veselības aprūpes jomā?

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu šīs vietnes lietošanas pieredzi, mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot šo tīmekļa vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk

Piekrītu