Savā lekcijā profesore aplūkos mūsdienu pieejas jaunu zāļu atklāšanā – kāpēc jaunu zāļu atklāšana ir nepieciešama un kāds ir jaunu zāļu atklāšanas process mūsdienās. Lekcijas laikā tiks minēti arī Latvijas Organiskās sintēzes institūta atklājumu piemēri.

RSU asoc.prof. Maija Dambrova: “Varam lepoties, ka mūsu valsts farmācijas saknes ietiepjas iepriekšējos gadsimtos, un tās pamatā ir arī D.H. Grindeļa idejas un darbi. Veiksmīgai mūsdienu farmācijas un ķīmijas attīstībai Latvijā ir nepieciešama daudzu nozaru speciālistu sadarbība. Būšu gandarīta, ja manis pasniegtā lekcija kādam jaunietim dos iespēju uz farmāciju paskatīties no atklājumu puses un varbūt rosinās nākotnē pievērsties jaunu zāļu pētniecībai.”

Lekcija norisināsies Rīgā, Dzirciema ielā 16, Rīgas Stradiņa universitātes Senāta zālē.

RSU un AS Grindeks uz lekciju aicina Farmācijas un citu fakultāšu studentus.

Jau iepriekš ziņots, ka pagājušā gada nogalē Rīgas Stradiņa universitāte un AS Grindeks parakstīja sadarbības līgumu par kopējo sadarbību jaunu un inovatīvu farmācijas produktu izstrādē, ciešāku studiju programmu un prakses integrāciju atbilstoši industrijas izaugsmei, kā arī farmācijas zinātnes attīstības veicināšanu.