“Farmācijai un zālēm, kas mūslaikos tiek ražoti modernās rūpnīcās no mākslīgi sintezētām vielām, visa pirmsākumi ir meklējami dabā. Arī Kalceks simtgades simfoniskā poēma radusies, pateicoties augam, kas brīvā dabā aug Latvijā – daudzveidīgajai beladonnai. Tāpat kā dabas veltes, arī mūzika var dziedēt, kas īpaši svarīgi šajā pārmaiņu laikā,” skaņdarba rašanās stāstu klāsta komponists Kristaps Krievkalns.

Simfoniskās poēmas stāsta pamatā ir Latvijas dabā sastopams augs, kas var mierināt, dziedināt un izdaiļot – beladonna jeb tautā dēvētā melnā vilkoga (latīņu valodā: atropa belladonna).

“Beladonnas aktīvās vielas ekvivalents tās nomierinošā efekta dēļ tiek arī izmantots vienā no Kalceks medikamentiem. Senatnē augs bieži tika izmantots skaistumam, bet mūsdienās to lieto tikai medicīnā, turklāt farmācijas ekspertu uzraudzībā. Pareizās devās tas palīdz atslābināties,” par farmācijas un dabas vielu niansēm stāsta Sanita Skladova, Kalceks vecākā pētniecības un izstrādes projektu vadītāja.

Skaņdarba muzikālais motīvs sākas no klusuma, pirmajiem mūzikas pilieniem saplūstot ar mūziķu – saksofona, trombona, ģitāru, bungu un stīgu ansambļa radītajiem motīviem un kora dziedātāju balsīm, kulminācijā sniedzot spēcīgu enerģiju, kas no miera un nemiera mijas aizved uz dziedināšanu.

Simfoniskās poēmas radīšanā piedalījās komponists, Kristaps Krievkalns, Saulkrastu jauktais koris “Anima” un tā mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva, saksofonists Zintis Žvarts, trombonists Jere Tapani Niemi (arī Kalceks Biznesa attīstības direktors), ģitārists Ēriks Upenieks, basģitārists Armands Treilihs, bundzinieks Miķelis Vīte un stīgu ansamblis.

Simfoniskā poēma ir dāvana Kalceks darbiniekiem, sadarbības partneriem Latvijā un 60 pasaules valstīs uzņēmuma simtgadē, noslēdzot svinību ciklu. Tā ietvaros 2020. gada laikā tik izveidota izstāde par Latvijas farmācijas vēsturi, izdota grāmata latviešu un angļu valodās par farmāciju Latvijā 100 gadu garumā un Kalceks attīstību, kā arī veidota esošo un bijušo darbinieku stāstu sērija Kalceks sociālajos medijos.