Maskava, “Interfax”, 18.04.2016. Preses konferences gaitā Maskavā AS Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis sacīja, ka Pasaules Antidopinga aģentūra nav iesniegusi pietiekošus uz pierādījumiem balstītus pamatojumus preparāta Mildronāts® aizliegumam sportā.

AS Grindeks valdes priekšsēdētājs uzskata, ka “nav nekāda pamatojuma preparāta Mildronāts® (meldonium) iekļaušanai sportistiem aizliegto vielu sarakstā. Mildronāts®, pirmkārt, ir drošs un efektīvs, augstas kvalitātes preparāts, kas tiek plaši lietots klīniskajā praksē daudzās valstīs. AS Grindeks ir preparāta oriģinālās substances ražotājs, izmantojot savu tehnoloģiju. Pilnais ražošanas cikls atšķir mūsu produktu no pārējiem analogiem uz meldonija bāzes. Mildronāts® nav dopings sportistu sasniegumu palielināšanai un tā lietošana nav saistāma ar reāliem vai potenciāliem draudiem sportistu veselībai. Meldonija terapeitiskā lietošana nekādā ziņā nav pretrunā sportiskajam garam. To pierāda preperāta Mildronāts® plašā izmantošana, tā nozīme veselības uzturēšanā, sirds un asinsvadu un neiroloģisku slimību ārstēšanā.”

Pēc meldonija radītāja, akadēmiķa Ivara Kalviņa viedokļa, “WADA lēmums šķiet vēl dīvaināks, jo preparāts neatbilst nevienam no WADA noteiktajiem dopinga kritērijiem. Preparāta efektivitāti apstiprina pilnvērtīgi preklīnisko un klīnisko pētījumu rezultāti, kurus vairāk nekā 30 gadu laikā ieguvuši dažādu valstu zinātnieki, veicot starptautiskām prasībām atbilstošus pētījumus.”

Savu viedokli par Mildronāta® izmantošanas efektivitāti un drošību un tā klīnisko izmantošanu kardioloģijā un neiroloģijā preses konferences gaitā arī izteica Dr. med., profesore Irina Čukajeva (N.I. Pirogova Krievijas Valsts Nacionālās Pētnieciskās Medicīnas Universitātes ambulatorās terapijas katedras vadītāja), Dr.med., profesors Arkādijs Vjortkins (Maskavas Valsts Medicīnas Stomatoloģijas Universitātes terapijas, klīniskās farmakoloģijas un ātrās medicīniskās palīdzības katedras vadītājs) un Dr.med., profesors, Krievijas dabaszinātņu akadēmijas akadēmiķis, Krievijas Federācijas nopelniem bagātais ārsts Anatolijs Fedins (N.I. Pirogova Krievijas Valsts Nacionālās Pētnieciskās Medicīnas Universitātes neiroloģijas katedras vadītājs) un Medicīnas zinātņu kandidāte Mihailova Anastasija (Sporta medicīnas katedras docente, PSRS sporta meistare).