Uzņēmums turpinās izmantot visas iespējas un cīnīsies par to, lai Pasaules antidopinga aģentūra izslēgtu meldoniju no sportā aizliegto vielu saraksta.

Mildronāts® ir AS Grindeks reģistrēta preču zīme. Produkta aktīvā farmaceitiskā viela (vai substance) ir meldonijs (starptautiskais nepatentētais nosaukums), kas ir atbildīgs par preparāta Mildronāta® farmakoloģisko darbību un terapeitisko iedarbību. Jāatzīmē, ka meldonija (Mildronāts®) iekļaušana sarakstā nemaina faktu, ka tās ir kvalitatīvas, drošas un efektīvas zāles. Līdz šim tās bija pieejamas ikvienam, arī sportistiem, lai novērstu fiziskas un psihoemocionālas pārslodzes negatīvās sekas.

Mildronāts® ir plaši pielietots produkts klīniskajā praksē. Paaugstinātas slodzes laikā tas atjauno skābekļa līdzsvaru audu šūnās, kā arī aktivizē vielmaiņas procesus, kas prasa zemāku skābekļa patēriņu enerģijas ražošanai. Mildronāts® ir plaši atzīts veselības aprūpes speciālistu un pacientu vidū, starp kuriem var būt arī sportisti.

Mildronātu® visbiežāk nozīmē pacientiem sirds un asinsvadu slimību ārstēšanai, tādu kā: stabila stenokardija, hroniska sirds mazspēja (NYHA I-III funkcionālā klase), kardiomiopātija, sirds un asinsvadu sistēmas darbības traucējumi; pie akūtiem un hroniskiem išēmiskiem smadzeņu asinsrites traucējumiem; pie pazeminātām darbaspējām, fiziskas un psihoemocionālas pārslodzes, kā arī atveseļošanās periodā pēc cerebrovaskulārām traucējumiem, galvas traumām un encefalīta.

Atkarībā no pacienta veselības stāvokļa un terapeitsikas indikācijas, ārstēšanas kurss ar Mildronāta® preparātiem var svārstīties no 4 līdz 6 nedēļām. Ārstēšanas kursu var atkārtot divas vai trīs reizes gadā. Kontrolēt ārstēšanu un novērtēt pacienta veselības stāvokli var tikai ārsts, kā arī noteikt, vai pacientam vajadzētu lietot Mildronātu® ilgāku laiku neatbilstoši lietošanas instrukcijas un zāļu apraksta norādēm.

Meldonijs ir citoprotektīvā viela, kas tiek izmantota, lai novērstu šūnu bojāeju išēmijas apstākļos, nepalielinot normālo šūnu produktivitāti. Meldonija darbības mehānisma pamatā ir karnitīna biosintēzes ierobežošana, kas noved pie taukskābju oksidēšanas palēnināšanas un glikolīzes aktivizēšanas. Atšķirībā no karnitīna meldonijs neizraisa muskuļu augšanu un fizisko spēju uzlabošanu. Meldonijs samazina šūnu bojājumus, ko izraisa išēmiskie procesi, pateicoties deterģējošo vielu uzkrāšanās samazināšanos (acil-karnitīns un acil-koenzīms А) mitohondrijos. Tas nozīmē, ka meldonijs samazina organisma spēju izmantot taukskābes kā enerģijas avotu. Tas ir svarīgi, lai ārstētu patoloģijas, kas saistītas ar miokarda išēmiju (stenokardija, sirds mazspēja), jo šajos gadījumos sirds nesaņem pietiekami daudz skābekļa un barības vielas. Taukskābju oksidēšanas palēnināšanas process neved pie enerģijas ražošanas un ATP daudzuma palielināšanas, kas tiek novērots pie stimulatoru lietošanas (dopings). Tas nozīmē, ka meldonijs nevar uzlabot sporta rezultātus, bet var apturēt audu bojājumus išēmijas gadījumā. Tieši tāpēc šis terapeitiskais preparāts nav dopings.

Īpaši jāatzīmē Mildronāta® preparātu lietošanas drošība, tas ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas izskaidro tā plašu atzīšanu starp ārstiem un pacientiem. Mildronāta® preparātu lietošanas drošību apstiprina periodiskie drošības ziņojumi un publicēto klīnisko pētījumu rezultāti. Pamatojoties uz datiem, kas pieejami līdz šim, netika reģistrētas nekādas blakusparādības, kas saistītas ar Mildronāta® lietošanu sportistu vidū.