Izdotā grāmata ir no sērijas „Ievērojamu ārstu dzīve” un tās nosaukuma „Quid stas, transit hora!” nozīme latviešu valodā ir „Ko stāvi, paiet laiks!”, kas ir uzraksts no sena smilšu pulksteņa. Šis nosaukums ir aicinājums absolventiem būt iniciatīvas bagātiem, mācīties, turpināt apgūt jaunas iemaņas un paplašināt savu redzesloku.

 

Grāmata ir īpaša un noderīga absolventiem – jaunajiem medicīnas zinātnes pārstāvjiem, sniedzot tiem plašu un precīzu skatu uz Latvijas medicīnu 20. gadsimta otrajā pusē. Šajā laikā īpaša nozīme latviešu gara un dzīvesziņu celšanā bija ārstam un prozaiķim Miervaldim Birzem, kurš ir ievērojams ar to, ka, nezaudējot optimismu, nereti diagnosticējot baisas slimības, spēja ieklausīties tautā.

 

Dāvinot M. Birzes grāmatas „Quid stas, transit hora!” absolventiem, Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis uzsvēra kopīgās rūpes par sabiedrības veselību, par nepieciešamību pašaizliedzīgi strādāt un sadarboties, lai izdotos uzlabot to, kas Latvijas iedzīvotājiem ir būtiskākais – veselība. „Mūsu valsts izaugsme, tajā skaitā medicīnas, veselības aprūpes un farmācijas nozares attīstība, liek ikvienam absolventam ar mīlestības pilnu darbu un nesavtīgu ieguldījumu veicināt humānāko zinātņu – medicīnas un farmācijas – attīstību!” piebilda Juris Bundulis.