ASV Zāļu un pārtikas aģentūras inspekcija aktīvo vielu ražotnēs ilga četras dienas, un tās laikā tika pārbaudītas oksitocīna, ksilazīna, ksilazīna hidrohlorīda, droperidola un detomidīna ražotnes, kā arī Grindeks kvalitātes farmaceitiskās kvalitātes sistēma. ASV inspekcija uzņēmumā Grindeks notika jau trešo reizi.

AS Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis: „ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes inspekcijas pasaulē tiek vērtētas kā ļoti stingras un prasīgas. Šis sekmīgais rezultāts dod jaunas iespējas biznesa izaugsmei un stiprina Grindeks pozīcijas farmācijas tirgū visā pasaulē, jo veiksmīgas ASV Pārtikas un zāļu pārvaldes inspekcijas un reģistrācija ir pārliecinošs arguments, lai iegūtu jebkura klienta uzticību. Esam lepni par Grindeks paveikto ražošanas un kvalitātes jomā un raugāmies uz jaunām eksporta iespējām.”

AS Grindeks kopējais aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms 2012. gadā sasniedza 12,7 milj. latu, no tiem eksports uz ASV 2012. gadā veidoja 0,5 milj. latu. Grindeks produktu klāstā ir 24 aktīvās farmaceitiskās vielas, no kurām oksitocīna tirgus daļa pasaulē veido 30%, bet droperidola pasaules tirgus daļa veido 92%.