Reputācijas Top 10 uzņēmumi 2014. gadā ir:

  1. AS „Laima”
  2. AS „Swedbank”
  3. „Latvijas Mobilais Telefons”
  4. SIA „Lāči”
  5. SIA „Lattelekom”
  6. AS „Lido”
  7. SIA „ Rimi Latvia”
  8. AS „SEB banka”
  9. SIA „Spilva”
  10. AS Grindeks

 

Jau trešo gadu pēc kārtas Grindeks atzīts par uzņēmumu ar augstāko reputāciju Ķīmisko vielu pārstrādes nozarē. Tālāk seko AS „Dzintars”, SIA „Stendera ziepju fabrika”, AS „Olainfarm”, SIA „Madara Cosmetics”, SIA „Olaines ķīmiskā rūpnīca Biolars” un SIA „Silvanols”.

 

AS Grindeks saņēmis atzinīgu vērtējumu arī  pēc vairākiem citiem kritērijiem:  „Augsts eksporta potenciāls” – 5. vieta, „Labs darba devējs” – 10. vieta , „Labi produkti un pakalpojumi” – 14. vieta, „Atbildība pret vidi” – 16. vieta.  Kopumā šajā pētījumā tika vērtēti 150 Latvijas uzņēmumi.

 

«Jau desmit gadus nemainīgi topa augšgalā ir eksportējoši uzņēmumi, puse no labākajiem 2014. gada TOP20 uzņēmumiem veiksmīgi darbojas gan pašmāju, gan ārvalstu tirgos. Laba reputācija un līderība mājas tirgū ir bijusi priekšrocība, iekarojot eksporta tirgus, jo klienti visur novērtē kvalitatīvus produktus un pakalpojumus, labu servisu, atklātu komunikāciju un rūpes par darbiniekiem, sabiedrību un vidi,» uzsvēra LIAA direktors Andris Ozols.

 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), Nords Porter Novelli, sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS un laikraksta Dienas Bizness veidotais Uzņēmumu Reputācijas Tops ir apjomīgākais pētījums Baltijā, kurā jau 10 gadu pēc kārtas tiek apkopots gan iedzīvotāju, gan pašu uzņēmēju viedoklis par uzņēmumu reputāciju.