Grāmata ir tapusi sadarbībā ar pasaulē izciliem hromatogrāfijas zinātniekiem un izdota „CRC Press” „Taylor & Francis Group” izdevniecībā. Šī ir pirmā grāmata pasaulē, kas apkopo teoriju un metodes, izmantojot jaunu un perspektīvu hromatogrāfijas veidu polāro savienojumu analīzei farmācijas, pārtikas, vides, bioloģijas u.c. jomās.

Grindeks zinātnieki Juris Hmeļņickis, Igors Sušinskis un Kaspars Kokums grāmatā sagatavoja nodaļu par hidrazīna tipa savienojumu analīzes metodēm, tās aprakstot 34 lappusēs.

Grindeks Kvalitātes direktors Dr. chem. Juris Hmeļņickis: „Hidrazīna tipa savienojumu analīžu metodes ir manu zinātnisko darbu izpētes objekts jau vairāk kā sešus gadus. Dažādu pētījumu rezultātus esmu vairākkārtēji publicējis starptautiskajos zinātniskajos izdevumos. Šīs publikācijas izraisīja grāmatas izdevēju interesi, un viņi uzaicināja piedalīties grāmatas tapšanā. Dalība šādā projektā ir ievērojams sasniegums! Tas apliecina, ka pat jauni Latvijas zinātnieki var sevi pieteikt pasaules zinātnieku aprindās. Tā ir motivācija visiem Latvijas jaunajiem ķīmiķiem.”

Hromatogrāfija ir ķīmisko maisījumu sadalīšanas analīzes metode, kas tiek pielietota gatavo zāļu un aktīvo farmaceitisko vielu kvalitātes kontrolē. Farmaceitiskajā ražošanā šī disciplīna ir ļoti nozīmīga, jo tā pārrauga zāļu kvalitāti. Metodes ļauj noteikt pat mikropiemaisījumus medikamentos.

Grindeks Kvalitātes direktors Dr. chem. Juris Hmeļņickis: „Grāmatas nodaļas sagatavošanā un rediģēšanā tika ieguldīts nozīmīgs laiks un darbs – no sākotnējās ieceres līdz grāmatas publicēšanai pagāja 2,5 gadi.”