„Eksporta čempiona” titulu Grindeks akcionāram Kirovam Lipmanam pasniedza konkursa “Eksporta un inovācijas balva” patrons, LR Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Saņemot balvu, Kirovs Lipmans izteica pateicību Latvijas valdībai un valsts institūcijām, kas veicina eksporta attīstības iespējas un biznesa vidi valstī, kā arī atzīmēja Grindeks kolektīva ieguldījumu: „Šī balva ir visu Grindeks darbinieku novērtējums. Un mums ir ļoti labs kolektīvs!”

Konkursa “Eksporta un inovācijas balva 2010″ mērķis ir sekmēt Latvijas komersantu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, veicināt produktu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu, produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, kā arī sekmēt inovāciju, izvērtējot komersantu rezultātus un atzinīgi novērtējot sekmīgākos komersantus un to produktus.

Konkursā tiek apbalvotas Latvijas komercsabiedrības par sasniegumiem eksportā un vietējā tirgū, kā arī rūpnieciskā dizaina un jaunu, uz zināšanām balstītu produktu radīšanā. Balva tiek pasniegta četrās kategorijās.

Konkursa uzvarētāji katrā kategorijā saņem naudas balvas darījumu braucienu apmaksai, apmaksātu reklāmas laukumu kādā no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras informatīvajiem izdevumiem, kā arī „Eksporta un inovācijas balvas” preču zīmi izmantošanai uz saviem produktiem un mārketinga materiāliem.

Šogad konkursam „Eksporta un inovācijas balva 2010″ kopumā tika iesniegti 100 pieteikumi.