Šā gada „Zinātnieku nakts” tēma ir „ŪDENS”, un zāļu ražotājs Grindeks vēlas iepazīstināt interesentus ar ūdens apriti uzņēmumā un to, cik dažādos veidos ūdens tiek izmantots farmaceitiskajā ražošanā.

„Zinātnieku nakts” dalībnieki varēs uzzināt, kas ir attīrītais ūdens, kā to iegūst un kāpēc tādu nepieciešams izmantot zāļu ražošanā. Būs iespēja apmeklēt attīrītā ūdens ražošanas iecirkni Aktīvo farmaceitisko vielu ražotnē, kā arī uzzināt par artēziskā ūdens izmantošanu ražošanas iekārtu dzesēšanai un citiem tehniskiem mērķiem, kas ļauj ekonomēt gan energoresursus, gan dzeramā ūdens patēriņu uzņēmumā.

Īpaši interesanta būs iepazīšanās ar neparastajiem ķīmijas „gardēžiem”, jo „Zinātnieku nakts” viesiem būs iespēja apskatīt arī Grindeks rūpniecisko notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtas. Iekārtu attīrīšanas koncepcija šobrīd ir viena no modernākajām Austrumeiropā un apstiprina, ka farmaceitiskā rūpniecība un uzņēmuma attīstība ir savienojama ar saudzīgu attieksmi pret vidi.

Grindeks rūpniecisko notekūdeņu attīrīšanas efektivitāte ar katru gadu pieaug, un pagājušajā gadā šis rādītājs sasniedza jau 94,07%. Ņemot vērā ķīmiskās rūpniecības notekūdeņu augsto piesārņojuma pakāpi un komplekso raksturu, sasniegtie rezultāti vērtējami kā ļoti augsti un tuvojas pasaulē labāko pieejamo tehnoloģiju rādītājiem.

Aicinām visus „Zinātnieku nakts 2013” interesentus 27. septembrī plkst. 19.00 vai 21.00 uz AS Grindeks, Krustpils ielā 53, Rīgā.

Lūdzam pieteikt savu dalību pa tālr. 67083334 vai e-pastu: komunikacijas.departaments@grindeks.lv

Uz plkst. 19.00 viesiem ir iespēja atbraukt no centra ar Grindeks autobusu, kas plkst. 18.30 aties no Latvijas Zinātņu akadēmijas. Tiem, kas brauks ar sabiedrisko transportu – meklējiet 47. vai 50. autobusu; jāizkāpj pieturā „Krustpils iela 53”.