J. Strautmanis ir Latvijas Bērnu neirologu biedrības prezidents, Latvijas Pretepilepsijas biedrības prezidents un Eiropas Bērnu neirologu asociācijas valdes loceklis, un kopš 2010. gada ir aktīvi darbojies epilepsijas un miega medicīnas sfērā, veicinot bērnu neiroloģijas virziena attīstību Latvijā. J. Strautmanis ir Bērnu slimnīcā esošā Epilepsijas un Miega medicīnas centra izveidotājs un vadītājs, kā arī izveidojis pašreizējo bērnu neiroloģijas rezidentūras programmu. Tāpat J. Strautmanis ir vadošais pētnieks un pētnieks starptautiskos daudzcentru klīniskajos pētījumos, un ketogēnās diētas – specifiskas refraktāras epilepsijas ārstēšanas metodes – ieviesējs Latvijā.

AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans: „Esmu gandarīts, ka D. H. Grindeļa balvu par nozīmīgu ieguldījumu medicīnā saņem bērnu neirologs Jurģis Strautmanis, savas paaudzes izcilība medicīnā, kas salīdzinoši īsā profesionālās darbības laikā ir sasniedzis neticami daudz. Pateicoties Jurģa Strautmaņa darbībai, Latvijā ir attīstījies bērnu neiroloģijas virziens, liekot spēcīgus pamatus nākotnei!”

Fotogrāfijā no kreisās puses: D. H. Grindeļa balvas laureāts Jurģis Strautmanis, AS Grindeks padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans.