“Farmācijas industrija visā pasaulē sāk arvien vairāk domāt par dzīves kvalitāti, ārstēšanas kopējām izmaksām, nevis to, ka obligāti kādam jāpārdod noteikts medikaments un pēc iespējas dārgāk. Domāšana šajā ziņā stipri mainās,” paskaidroja Bundulis.

Viņš norādīja, ka zināšanas par cilvēkiem un slimībām aizvien papildinās, radot jaunas iespējas palīdzēt un cilvēkiem labāk dzīvot. “Mūsu zināšanas par cilvēku, par slimībām visu laiku pilnveidojas, paradās arī jaunas iespējas palīdzēt cilvēkiem. Pesimisti parasti saka, ka tas ir farmācijas industrijas izgudrojums, lai tikai pelnītu.

Patiesībā paskatīsimies uz jebkuru jomu – mūsu zināšanas par dabu, cilvēks arī ir dabas sastāvdaļa, nepārtraukti pilnveidojas, arvien vairāk uzzinām par dažādām problēmām un slimībām, kas dod lielākas iespējas cilvēkam labāk dzīvot. Farmācija ir tas pēdējais posms, kam pieslēgties, – zāles un ķirurģiska iejaukšanas ir pēdējā izvēle,” pastāstīja Bundulis.

Viņš atzina, ka Grindeks ļoti popularizē veselīgu dzīvesveidu, jo cilvēkam ir jābūt atbildīgam un par sevi ir jādomā. “Protams, vienmēr būs cilvēki, kam tiešām vajadzēs zāļu palīdzību, līdz ar to bez darba mēs nepaliksim,” minēja Bundulis un atgādināja, ka kādreiz par prestižu tika uzskatīts ražot tikai oriģinālzāles, bet situācija ir mainījusies un farmācijas uzņēmumi aktīvi ražo arī patentbrīvās zāles.