Grindeks atzīts par gada inovatīvāko uzņēmumu, kas sadarbībā ar Latvijas Organiskās sintēzes institūtu radījis jaunus produktus – īpaši tiek uzsvērts medikaments Mildronāts, kas arī viens no eksportspējīgākajiem Latvijas produktiem lielo nepārtikas uzņēmumu grupā. Grindeks un OSI sadarbības rezultātā izveidotais produkts parāda, ka veiksmīgas inovācijas laika gaitā atmaksājas.

LDDK ģenerāldirektore Elīna Egle paudusi gandarījumu par ilggadēju un panākumiem bagātu zinātnieku un uzņēmēju sadarbību inovācijās ķīmijas un farmācijas nozarē.

Nosakot uzvarētāju, tika vērtēti vairāki kritēriji: sadarbības efektivitāte, ietekme uz pašu uzņēmumu, plašāka ietekme uz sabiedrību un produkta pievienotā vērtība.

LDDK gada balva tiek pasniegta pirmo reizi. Uz inovāciju balvu pretendēja 13 kandidāti. Balvu kandidātu vidū bija gan mazi, gan lieli uzņēmumi, tai skaitā tādas pazīstamas kompānijas kā Aldaris, Tenax un DDB Porter Novelli. Konkursā bija pārstāvēti farmācijas, kokapstrādes, dzērienu un būvmateriālu uzņēmumi.

Uzvarētājs kā balvu saņēma tēlnieka Goča Huskivadzes darināto lauvas skulptūru.