Ņ. Minajevs dzimis Maskavā, tur arī absolvējis Sečenova vārdā nosaukto Maskavas Medicīnas institūtu. Pēc klīniskās ordinatūras strādājis par mikroķirurgu.
Jaunais pārstāvniecības vadītājs ar farmācijas nozari saistīts jau vairāk nekā 20 gadus. Savu karjeru šajā biznesā sācis 1991. gadā ar amatu Holandes farmaceitiskās kompānijas „Organon” pārstāvniecībā, padarot Krievijā pazīstamus tādus šīs kompānijas preparātus kā Marvelon® un Multiloud®. Vēlāk Ņ. Minajevs strādājis tādās kompānijās kā „Novo Nordisk” un „Hoechst” (tagadējais „Sanofi”).

2000. gadā Ņ.Minajevs ar ģimeni parcēlās uz Sidneju. Kā „Actavis” ģenerālmenedžeris izstrādājis un vadījis šīs kompānijas produktu ieviešanu Austrālijas un Jaunzēlandes tirgos. Sidnejā absolvēta arī biznesa skola un iegūts mārketinga vadības diploms.

2011. gadā Ņ.Minajevs atgriežas Krievijā un strādā kā biznesa attīstības direktors tādās farmaceitiskās kompānijās kā „Gerofarm” (Sankt-Pēterburga) un „Valenta” (Maskava).

Ņ.Minajevs ir vadītājs ar bagātu profesionālo pieredzi, mūsdienīgu darba stilu, izteiktām līdera īpašībām, augstu atbildības sajūtu un aktīvu dzīves pozīciju.